Egeplast ve Ege Yıldız bir
Mazhar Zorlu Holding kuruluşudur.

İletişim & Bilgi

ERBİL’DE EGE RÜZGARI ESTİ

ERBİL’DE EGE RÜZGARI

Kuzey Irak’ta düzenlenen ve bölgedeki büyük potansiyel nedeniyle dünyanın en önemli inşaat fuarlarından biri olarak gösterilen, bu yıl 13. Kez düzenlenen Erbil Yapı Fuarı’na Türk firmaları damga vurdu. Dünyanın dört bir yanından 214 firma, yaklaşık 1 milyar doları bulan pazara ulaşmak için yer aldı.

  1. Erbil Yapı Fuarı’nda, Egeplast standını Başbakan Mesrur Barzani ve yüzlerce firma temsilcisi ziyaret etti.

Fuarın ilgi odağı ise hem inşaat sektörü, hem de alt yapı projelerine hitap eden ürünleriyle Egeplast oldu. Fuarı ziyaret edenler arasında yer alan Türkiye Başkonsolosluğu Erbil Ticaret Ataşeleri Kerem Tuzlu, Kemal Bahadır ve İklimlendirme Sanayi ve İhracatçıları Birliği yetkilileri de Egeplast standında yetkililerden ürünler hakkında bilgi aldı.

Dört gün süren fuarı yaklaşık 15 bin kişi ziyaret etti.  Fuarda, yapı, sulama ve altyapı boruları sektörünün etkin firması Egeplast’ın yetkilileri de önemli firmaların temsilcileriyle yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi. Egeplast Genel Müdür Yardımcısı Türkan Erisev İçer ve Egaplast İhracat Müdürü Serdar Nacioğlu,  Erbil fuarının verimli geçtiğini vurgulayarak, “Egeplast olarak Irak pazarı, bizim ağırlıklı olarak yöneldiğimiz bir pazar. Irak’ta çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. İlerleyen günlerde pazardaki yerimizi arttırarak, daha üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.