Egeplast ve Ege Yıldız bir
Mazhar Zorlu Holding kuruluşudur.

İletişim & Bilgi

SODEX’TE EGE’NİN YILDIZI PARLADI

 

Bu yıl sürdürülebilirlik temasıyla düzenlenen ve 708 yerli, 190 yabancı firmanın katıldığı Sodex 2023 İklimlendirme Fuarı’nda Ege Yıldız ve Egeplast  ürünlerinin çeşitliliği ve kalitesiyle büyük ilgi gördü.

Ege Yıldız ve Egeplast Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü etkinlikleri etkinlikleri kapsamında,  100 sıhhi tesisat ustasını fuarda ağırladı ve onların sorunlarını dinleyip, ürünleriyle ilgili değerlendirme aldı.

 

Dünyada iklimlendirme sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Uluslararası ISK-SODEX 2023 Fuarı’nda bu yıl sürdürülebilirlik teması ve “Sağlıklı iklimlendirme çözümleri” mottosuyla düzenlendi. İstanbul Fuar Merkezi’nde 120 bin metrekare alan üzerine kurulan ve dört gün süren ve açılışını Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın yaptığı  fuarda, 708 yerli ve 19 ülkeden 190 yabancı firma ürünlerini sergilerken, özellikle Türk markaları sürdürülebilirlik temasının yanı sıra  Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü kutlamalarına da vurgu yaptı.

Azerbaycan, Bulgaristan, Çin, Mısır, İngiltere, Almanya, İtalya, Hindistan, Japonya, Polonya, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre ve ABD’den katılımcıların, sektördeki yenilikleri tanıttığı fuarda Egeplast ve Ege Yıldız, ürünlerinin çeşitliliği ve kalitesiyle büyük ilgi gören firmalardan biri oldu. Her geçen gün potansiyelini arttırarak büyüyen ve bu yıl 100  bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan fuarda, Ege’nin önemli markasına en büyük ilgiyi, Türkiye cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Afrika’dan gelen ziyaretçiler gösterdi.

 

USTALAR ÜRÜNLERE TAM NOT  VERDİ

Şık dizaynıyla da dikkat çeken Egeplast ve Ege Yıldız standında, Cumhuriyetimizin 100. Yıl coşkusu da fuar boyunca ziyaretçilere yansıtıldı. Bu arada 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde 100 sıhhi tesisat ustasını İstanbul’daki fuarda ağırlayan Egeplast ve Ege Yıldız, ürünlerini sahada uygulayan ustalardan olumlu değerlendirmeler almanın gururunu yaşadı.

Ege Yıldız Genel Müdür Yardımcısı Türkan Erisev İçer, özellikle son 4 yılda yüzde 43 büyüyerek 1 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşan fuarda bu yıl, Yeşil mutabakat ve Paris İklim Anlaşması’nın tema olarak seçilmesini anlamlı bulduğunu söyledi. Erisev İçer; “Biz firma olarak sürdürülebilirlik, yeşil mutabakat ve karbon ayak izi konularına büyük önem veriyoruz. Yönetim Kurulu Başkanımız Sibel Zorlu da bu konuda çok hassas. Bizim için ticari anlamda başarılı geçen Sodex 2023’e Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlama coşkusunu yaşamak da ayrı bir anlam kattı” dedi.

İKLİMLENDİRMEDE İHRACAT HEDEFİ 7.2 MİLYAR DOLAR

Bu arada İklimlendirme Sanayi ihracatçıları Birliği (ISIB) tarafından bu yıl düzenlenen Alım Heyeti Programı’na 70 ülkeden 300 dolayında iş insanı katıldı. Küresel anlamda 570 milyar dolarlık bir değere ulaşan iklimlendirme sektöründe geçen yılı 6.7 milyar dolarlık ihracatla tamamlayan Türkiye’nin bu yıl hedefinin 7.2 milyar dolar olduğu ve Sodex 2023 Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri Fuarı’nda yapılan bağlantıların bu hedefe önemli katkı sağladığı belirtildi.