Egeplast ve Ege Yıldız bir
Mazhar Zorlu Holding kuruluşudur.

İletişim & Bilgi

Ege Yıldız SODEX 2019’a iddialı gidiyor

‘Ege’nin Yıldız’ı SODEX’te de Parlayacak

Yıllık ihracat hedefini 5.5 milyar dolar olarak belirleyen iklimlendirme sektörü için büyük önem taşıyan ISK-SODEX 2019 fuarında, Ege Yıldız da yeni pazarlara ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye’de 60 yıldır plastik sektörünün öncüsü olmayı başaran Ege Yıldız, 2-5 Ekim tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ISK-SODEX 2019 Fuarı’na iddialı hazırlanıyor. Bu yıl Türkiye’nin yanı sıra, Almanya, Çin, Fransa, Hindistan, Hollanda, İtalya, Güney Kore, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Pakistan, İspanya, İran, Rusya, Yunanistan, ABD, Mısır, Tayvan ve Japonya gibi ülkelerden de katılımcıların yer alacağı ISK-SODEX 2019, Ege Yıldız’ın dünyadaki alıcılarıyla buluşup iş bağlantıları yapmasını sağlayacak.

5.5 Milyar Dolar Hedefi

2019 yılında ihracat hedefini 5.5 milyar dolar olarak belirleyen ve ilk altı aylık süreçte 2 milyar doların üzerinde ihracat yapan iklimlendirme sektörü ISK-SODEX 2019’da yeni pazarlara ulaşmak için vitrine çakarken, Ege Yıldız da o vitrinin en önünde yerini alacak. 60 yıldır kalitesiyle sadece Türkiye’de değil, uluslararası pazarda da ilgi gören Ege Yıldız, bu önemli organizasyonda yurtiçi ve uluslararası alanda pazar payını daha da artırmayı hedefliyor ve bu konuda iddialı bir standla fuardaki yerini alıyor.

Geçen Yıl 84 Bin Kişi Geldi

Geçen yıl 44 ülkeden 1108 firmanın yer aldığı, 105 ülkeden 84 bin 936 kişinin ziyaret ettiği ve yüzde 92 ziyaretçi memnuniyetiyle tamamlanan ISK-SODEX 2019, 1997’den bu yana düzenleniyor. Fuar, Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere Afrika ve Güney Amerika kıtasından satın alma heyetlerini de yeni ticari işbirlikleri için Türkiye’deki üreticilerle bir araya getiriyor.