Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
sosyal sorumluluk sportif

1998 yılında,Sanayici,İşadamı,İzmir’in duayen işadamı merhum Mazhar Zorlu tarafından kurulan Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,
Ulusal ve Uluslararası başarıları ile marka okul olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Okulda Plastik Teknolojileri ile Endüstriyal Otomasyon Teknolojileri bölümleri yer almaktadır. Türkiye’nin plastik sanayisinin iyi eğitimli kaliteli teknik insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla açılan bölümde,PlastikEkstürizyon,Enjeksiyon,Mekanik atölyeleri ile Bilgisayar ve Hidrolik ev Pnömatik Labaratuarları bulunmaktadır.


sosyal sorumluluk sportif

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümünde ise ,otomasyon teknolojisi odaklı bilişim teknolojisi ile bağdaşlaştırılmış mekanik ve elektronik derslerine yer verilmektedir. Hızla gelişen sanayi,her geçen gün daha yüksek niteliklere sahip insan kaynağına gereksinim duyduğundan,bu bölümün Mekatronik ve Endüstriyel Kontrol bölümleri bulunmaktadır.


sosyal sorumluluk sportif

Proje bazlı yarışmalarda birçok başarıya imza atan Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,2000 li yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın Japonya Uluslararası İşbirliği ajansı (JICA) ile yapmış olduğu uluslararası yüksek teknolojiye dayalı meslek dallarının Mesleki ve Teknik Öğretim Kurumlarında yer alması amacı ile teknik işbirliğine dayalı anlaşma ile Meslek Liseleri içinde fark yaratarak önemli bir çalışmayı başlatmıştır. Yapılan anlaşma ile “Endüstriyel Otomasyon Bölümününde, 2006 yılına kadar devam eden işbirliği kapsamında görevlendirilen birçok öğretmen Japonya’da eğitim almıştır.


sosyal sorumluluk sportif

Proje bazlı yarışmalarda birçok başarıya imza atan Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,2000 li yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın Japonya Uluslararası İşbirliği ajansı (JICA) ile yapmış olduğu uluslararası yüksek teknolojiye dayalı meslek dallarının Mesleki ve Teknik Öğretim Kurumlarında yer alması amacı ile teknik işbirliğine dayalı anlaşma ile Meslek Liseleri içinde fark yaratarak önemli bir çalışmayı başlatmıştır.

Devamı...


sosyal sorumluluk sportif

Kontrol Mühendisliği bilgi ve becerilerine sahip teknik insan kaynağı yetiştirilmesini sağlamak amacıyla Türk Japon projesinin ilk aşaması olarak İzmir ve Konya’da seçilen iki pilot Anadolu Teknik lisesinde ,Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümleri kurulmuştur.


sosyal sorumluluk sportif

Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SPREAD Projesi kapsamında Japonya Uluslararası İşbirliği ajansı Ajansı(JİCA)ve Türk hükümeti arasında 2007 yılında 3 yıllık proje protokoli imzalamıştır.