Ege Yıldız Sodex Fuarı’nda Fark Yarattı

Ege Yıldız; iklimlendirme sektörünün devlerini Türkiye’de buluşturan fuarda, ürün kalitesiyle ilgi odağıydı… 
SODEX 2019’da
yıldızımız parladı

Yaklaşık 100 ülkeden 100 bin ziyaretçiyi ağırlayan ISK-SODEX 2019’da,
60. yıla özel şık standımızda sergilediğimiz kaliteli ürünlerimizle Türkiye’nin gururu olduk

Isıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma ve güneş enerji sistemlerinde faaliyet gösteren firmaları buluşturan Uluslararası ISK-SODEX 2019 Fuarı, bu yıl da her zamanki gibi büyük ilgi gördü. 2-5 Ekim tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan ve sektörel bazda Türkiye’nin birinci, Avrupa’nın ikinci, dünyanın üçüncü büyük fuarı olan ISK-SODEX 2019’a Ege Yıldız damgasını vurdu.
ZİYARETÇİ AKINI
Bu yıl açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin yaptığı fuarda Ege Yıldız, ürünlerini 60. yıla özel farklı bir tarzı yansıtan standında tanıttı. ISK-SODEX 2019 ziyaretçilerinin büyük ilgisini çeken standın konsepti, adeta 60 yıllık deneyimi ve sektörde öncü olmanın haklı gurunu yansıtıyordu. Bu özel mekanın şıklığı, tanıtımının yapıldığı dünya standartlarındaki kaliteli ve geniş ürün yelpazesiyle birleşince Ege Yıldız standı, ISK-SODEX 2019’da ziyaretçi akınına uğradı.
KATILIMCILARDAN TAM NOT
2018 yılında 44 ülkeden 1108 katılımcının yer aldığı, 105 ülkeden 84 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği ISK-SODEX fuarı, 2019’da 35 ülkeden 1021 katılımcıyla gerçekleşti. Fuarı bu yıl 105 ülkeden 85 bin 371 sektör profesyoneli ziyaret etti. Uluslararası fuarda; ABD’den, Güney Afrika Cumuhiyeti’ne, Endonezya’dan İngiltere’ye, Japonya’dan Rusya’ya kadar 44 farklı ülkeden 170'in üzerinde profesyonel satın almacı, yeni ticari işbirlikleri için Türkiye'deki üreticilerle bir araya geldi. ISK-SODEX 2019’da, temiz su, pis su, pnömatik ve havalandırma borularıyla, ek parçalarındaki geniş ve yüksek kaliteli ürün ağıyla Ege Yıldız, yerli ve yabancı tüm katılımcılardan tam not aldı.
TÜRKİYE İÇİN BİR FIRSATTI
Fuarda önemli bağlantılar gerçekleştiren Ege Yıldız; bu başarısıyla, ihracat hedefini her yıl büyüten ve bu yıl 5.5 milyar dolar olarak planlayan iklimlendirme sektörünün, önemli markalarından biri olduğunu kanıtladı. ISK-SODEX 2019 İklimlendirme Fuarı, sadece Ege Yıldız için değil, Türkiye’de üretim yapan birçok sektör firması için önemli bir fırsat oldu. 2018 yılında gerçekleşen fuara kıyasla %4’lük yabancı ziyaretçi artışı yakalayan fuarda, bu yıl online ziyaretçi kaydında gözlemlenen %60’lık artış oranı da dikkat çekti. Türkiye’deki üreticiler 107 ülkeden alım heyeti ile görüşerek ihracata yönelik yeni işbirlikleri gerçekleştirdi.